Čtvrtek, 18 července, 2024
Hračky pro holkyHračky pro kluky

Jak správně vybrat odrážedlo

Eshop pro děti Mivemi.cz

Proč by mělo dítě mít odrážedlo?

Odrážedla jsou v dnešní době velmi oblíbená nejen mezi dětmi, ale i jejich rodiči. Kromě toho, že poskytují vašemu dítěti skvělou zábavu při procházkách, vám také ušetří spoustu únavy, kterou byste museli vynaložit při běhání za malým cyklistou, který se teprve učí jezdit na kole. Odrážedla jsou vhodná pro děti již od dvou let a pomáhají jim nejen získat pocit rovnováhy, ale také rozšiřují jejich obzory při poznávání světa kolem sebe. Bez ohledu na to, zda se jedná o tříkolku, dvoukolku nebo jednokolku, odrážedlo se stane prvním vozidlem, které vaše dítě dokonale ovládne, a poskytne mu tak důležitý pocit sebejistoty, který bude potřebovat v dospělosti.

Zážitek z jízdy na odrážedle

Pro děti je odrážedlo skvělým prostředkem k postupnému osvojení pocitu samostatné jízdy. Tato zkušenost, kterou získají při ježdění na odrážedle, jim poskytne důležité dovednosti pro budoucí život. V období mezi 2 až 4 lety se děti často spoléhají na své nohy a právě na odrážedle je využívají nejintenzivněji. Tím si postupně v podvědomí osvojují pocit jízdy.

Ovládnutí „vozidla“

Odrážedla pro děti v tomto věku nemají ještě brzdy, protože děti používají své nohy k brzdění. Jakmile vaše dítě objeví možnosti, které jim odrážedlo nabízí, bude si jistě jeho společností oblíbené pro každou procházku. Pro ně je odrážedlo prvním „vozidlem“, které ovládli, podobně jako táta, který řídí své auto. Děti často napodobují své role modely, což je důležitá součást jejich vývoje. Na našem e-shopu naleznete různé typy odrážedel, ze kterých si můžete vybrat.

Trénink koncentrace na odrážedle

Odrážedlo není jenom prostředkem zábavy, ale také skvělým nástrojem pro rozvoj koncentrace u vašeho dítěte. Bez pečlivého sledování cesty a směru jízdy zjistí, že se nedostane daleko. To děti nutí soustředit se a zaměřit na to, co je před nimi. Jízda na odrážedle a související koncentrace představují dokonalý trénink pro zlepšení schopnosti soustředění při různých dalších činnostech v životě.

Bezpečnostní opatření pro jízdu na odrážedle

Je důležité, aby vaše dítě při jízdě na odrážedle bylo pod dohledem dospělé osoby. Nenechávejte ho na odrážedle bez dozoru. Je také nezbytné vybavit vašeho malého jezdce dětskou přilbou. Existují bezpečné a stylové helmy od firem jako Banwood nebo Melon.

Dále by mělo vaše dítě nosit pevnou obuv. Sandály nebo pantofle nejsou vhodné pro jízdu na odrážedle. Rukavice mohou ochránit ručičky vašeho dítěte při případném pádu.

Brzdy jsou vhodné pro děti starší tří let, protože do té doby obvykle nedosahují takové rychlosti, které by vyžadovaly brzdění.

Při jízdě na odrážedle dbejte na to, aby vaše dítě nejelo příliš rychle dolů z kopce, kde by mohlo ztratit kontrolu nad odrážedlem. Buďte opatrní také na přechodech pro chodce. Vaše dítě by se k nim nemělo přibližovat na odrážedle. Raději ho sestupte a odrážedlo přeneste. To by mělo být neměnným pravidlem! Odrážedlo by nemělo být používáno na silnici.

Jak poznat kvalitní odrážedlo?

Kvalitní odrážedlo musí prioritně zajistit bezpečnost, minimalizující riziko úrazů a jiných poranění. Je nezbytné, aby bylo vyrobeno z bezpečných, kvalitních materiálů, které neobsahují škodlivé látky. Důležité je také, aby vaše dítě dokonale dosáhlo nohama na zem, což umožní kontrolu jízdy a bezpečné brzdění. Kvalitní odrážedlo by mělo splňovat následující kritéria:

  • Použití kvalitních a zdravotně nezávadných materiálů.
  • Solidní spoje a upínací prvky.
  • Absence ostrých hran.
  • Správná výška sedadla.
  • Nízká hmotnost.

Investujte do kvalitního odrážedla pro své dítě a užívejte si společné radosti během výletů a procházek. Budou mnohem příjemnější pro všechny zúčastněné!Prohlédněte si veškeré naše rubriky:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *